Single Blog Title

This is a single blog caption

CSO Cugir – una dintre cele mai apreciate structuri sportive din Alba! Copiii noștri, prezenți în număr mare la Gala Sportului 2016

La fel ca în fiecare final de an, Consiliul Județean Alba și Direcția pentru Sport și Tineret Alba organizează Gala Sportului, unde performerii sportivi ai județului sunt premiați, aducânduli-se recunoștință și respect pentru rezultatele obținute prin multă muncă și sudoare de-a lungul anului.

Axați pe o traiectorie sănătoasă, punând cărămidă peste cărămidă bazei sportive din orașul nostru, o bună parte din sportivii clubului nostru a fost prezentă la gala din acest an, semn că munca și devotamentul celor care poartă cu mândrie însemnele structurii sportive din Cugir, sunt apreciate și oferă încredere că nivelul la care ne aflăm este unul ridicat și de performanță, însă totodată, ne simțim obligați să creăm spațiul propice pentru ridicarea ștachetei și pentru a deveni cei mai buni în toate ramurile sportive prezente în cadrul CSO Cugir.

Iată premiile speciale primite de sportivii noștri:

 • Vasile Hârjoc (atletism) – nominalizat în primii 10 sportivi veterani ai județului. Multiplu campion național și vicecampion balcanic
 • Vasile Pricob (karate) – nominalizat în primii 10 sportivi veterani ai județului. Dublu Campion European la categoria 60-65 ani
 • Alexandru Turlea (box) – cel mai bun boxer din Alba. Medalie de bronz la Campionatele Naţionale de Seniori, categoria 52 kg
 • Nicoleta Aldea (atletism) – mențiune
 • Ariana Kis (karate) – mențiune
 • Robert Ungureanu (karate) – mențiune
 • Cătălin Mortură (karate) – mențiune
 • Paul Codrea (karate) – mențiune
 • Rareș Zincă (karate) – mențiune
 • Răzvan Micu (karate) – mențiune
 • Iulian Roșia (karate) – mențiune
 • Sebastian Oprea (karate) – mențiune
 • Mihai Iachim (karate) – mențiune
 • Marian Codrea (karate) – mențiune

Desigur, nu ne puteam bucura de aceste rezultate fără ajutorul celor din spatele sportivilor – antrenorii structurilor sportive di ncadrul CSO Cugir, care au fost premiați de asemenea la Gala Sportului.

Gheorghe Hăprian – atletism

Gheorghe Constantin – box

Și în acest an, mici karatiști, din cadrul secției CSO Cugir, au avut parte de un moment de glorie în cadrul galei, aceștia fiind invitați de către organizatori să întrețină atmosfera printr-o demonstrație, care a fost aplaudată la scenă deschisă de cei prezenți.

Le mulțumim sportivilor noștri, antrenorilor și tuturor celor care ne sunt alături și ne susțin.

Sărbători fericite!

Lasa un raspuns